Kdo jsem? 

Jsem člověk s dobrodružnou povahou, cestovatel, snílek, milovník adrenalinu. Odmala jsem byl neposeda a věděl jsem, že svět je úžasné místo, které jednou musím vidět celé. Pomalu, ale jistě, si svůj sen plním. 

Co dělám?   

Urban exploring. O co se přesně jedná vám popíšu v dalším odstavci, nejdříve proč ho dělám. Při Urbexu zažívám spousty pocitů, na kterých jsem "závislý" - adrenalin, vzrušení, strach, překvapení... Neznám asi lepší pocit, než když si najdete lokaci, přijdete před chátrající dům ze 30. let, na první pohled ošuntělá, pomalu chátrající budova nic nevypovídající o svých majitelích a životě  v ní. Vejdete dovnitř a najednou to vidíte! Vidíte klavír, dokumenty, fotografie, nádobí, oblečení, nábytek, hračky a spoustu dalšího. Okamžitě na vás dýchne život lidí,  kteří zde žili ty dlouhé roky. Cítíte se, jako by tam stále byli a vy jste u nich na návštěvě! Opatrně se procházíte, prohlížíte věci, kocháte se, fotíte, vnímáte atmosféru a energii, potom pomalu odcházíte a až po odchodu vám dochází, jak blízko jste byli životu jiných lidí. S hlubokou úctou vstřebáváte tyto pocity klidně ještě několik dní ...

Co je urban exploring?

Urban exploration (též infiltrátorství nebo UrbEx) je poznávání měst, továren či jiných objektů, které vznikly lidskou činností. Nejde přitom o muzea či snadno přístupné objekty, ale naopak o objekty, které lidé běžně nemohou vidět. Ve většině případů je urban exploration nebezpečný, protože průzkumníci musí překonávat překážky, jako jsou ploty, rozpadající se budovy atd.

Motivací pro urban exploration je několik. Někteří vyhledávají opuštěné budovy a továrny se zbytky strojů, zajímá je industriál jako takový. Další lákájí opuštěné rodinné domy či vily a to hlavně kvůli historii. 

Urban exploring sám má jedno nepsané pravidlo, jímž je "neodnášej nic než fotky, nenechávej nic než stopy". Lokace se průzkumníci snaží tajit, případně si je měnit mezi sebou. Zveřejnění místa často urychlí jeho destrukci.